HLEDAT
0
Košík
0,- Kč
0

Tisíc a jeden účel pohovky v průběhu historie

Od svého narození zažila pohovka spoustu různých vývojů. Existuje mnoho odkazů na starověkou řeckou kulturu, osmanskou říši, francouzskou, italskou a anglickou kulturu. Není snadné určit, kde se zrodila první pohovka. Můžeme se domnívat, že potřebu pohodlí měli lidé napříč světem a počátky určité formy pohovky můžeme spatřit již v rohožích vycpaných ovčími kůžemi.

Příběh ušáku a rozkládací pohovky

křeslo
Víte jak vznikl klasické křeslo ušák? Příběh vypráví anekdota, kde hrabě z Chesterfieldu  požádal řemeslníka, aby pro něj vytvořil čalouněné křeslo, které nebude mačkat jeho pečlivě žehlené obleky. Výsledkem byl ikonický model Chesterfield, tedy ušák.

Rozkládací pohovka se narodila kolem roku 1600. Tehdy se však jednalo o jiný model, než ten se zasouvacím rámem postele, který pochází z roku 1900. Italský designér Bernardo Castro, který se přestěhoval do Ameriky, když mu bylo 15, navrhl tuto modelovou verzi, aby lidem nabídl praktický a prostorově úsporný produkt. Ideální i pro malé domy.

Pohovky byly a stále se používají s mnoha různými úmysly. Například už starověcí řečtí filosofové je používali jako stůl/lehátko během svých přednášek. Těžko říct,  zda byli tak moudří, nebo pohodlní. Zřejmě od oboje.

Pohovka dnes
V moderní době pohovka prošla významnými inovacemi, aby byla výraznější než běžná postel a splňovala náročné požadavky na funkčnost a design.

Často se setkáme s lidmi, kteří věří, že přestávka v kanceláři na pohodlné pohovce může zvýšit produktivitu a uvolnit stres. Po dlouhém pracovním dni může být dokonce nebezpečné okamžitě vzít auto a jet domů; dobré chvíle odpočinku na „pracovním gauči“ je dobrá a bezpečná volba.

pohovkaV domácnosti dostává pohovka mnoho dalších funkcí. Především představuje „zemi zaslíbenou“ po dlouhém a těžkém dni. Stačí se uvelebit a hned pociťujeme pocit pohody i po náročném a stresujícím dni. Nejlepší místo, kde se věnovat oblíbeným koníčkům, jako je čtení, poslech hudby nebo sledování nového televizního seriálu je opět pohovka. O víkendech se pohovka stala symbolem odpoledního zdřímnutí.
Pro ty, kteří mají rádi návštěvy, je pohovka vnímána jako místo setkání. Nabízí ale také pohodlné místo na přespání.
Seznam by mohl být jistě delší. Vzhledem k tomu, že všichni milujeme pohodní a každý potřebuje místo odpočinku, nebo místo, kde se setká s nejbližšími v pohodě domova, stala se pohovka nepostradatelnou součástí našich životů.

 

ALDA, ARAMO, TULON, AVOLA, BARDO…. Je těžké si vybrat! Naštěstí s pohovkami od Nábytek Polodna mohou všichni najít perfektní model pro pohodlí na míru svým potřebám.

 

1
rychlé dodací lhůty
2
stabilně nízké ceny
3
zboží je možné platit dobírkou
4
profesionální tým lidí, kterým záleží na spokojenosti zákazníka
5
doprava zdarma po celé ČR a části SR na celý sortiment
6
případné reklamace řešíme
7
systém věrnostních bodů
Kamenná prodejna
Havlíčkova 58
Jihlava

MAPA - jak k nám
OTEVŘENO
Po-pá  9,00 - 17,00
Sobota  9,00 - 12,00
Nábytek Polodna
Mám zájem o zasílání novinek:
Kuchyně Polodna
Italské sedačky
PRODEJNA
Havlíčkova 58
58601 Jihlava
email: prodejna@nabytekpolodna.cz

spolehlivá firma

GDPR
Obchodní oddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Marketingové a reklamační odddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Platební brána ComGate VISA Mastercard