HLEDAT
0
Košík
0,- Kč
0

Pracovní nábytek pro školáka

Máte doma zvídavého školáka, budoucího malíře, nebo konstruktéra modelů? Dopřejte mu vhodný pracovní prostor, který bude vybízet k tvorbě. I když se to může zdát jako banalita, při výběru pracovní židle a stolu je třeba dbát na správné vlastnosti, které musí splňovat. Podívejme se společně na možnosti, podle čeho vybírat dětský stůl a židli.

Aby se dítka nehrbila
Prvním kritériem při výběru správné židle musí být její účel. Pokud víte, že vaše dítě bude na židli sedět 3 hodiny v kuse při psaní úkolů, či jiných aktivit, musíte zvolit takový typ, který bude podporovat dítě ve správném držení těla.
Dalším bodem je časové rozmezí, ve kterém bude dítě židli používat. Pokud chcete židli na jednu sezónu, můžete zvolit jednodušší typ bez možnosti větších úprav rozměrů a nastavení poloh, jako je například dětská židle DARIAN BIS, KITY, nebo například BALI.
Pokud však pořizujete židli, která s vaším školákem prožije víc než jednu sezónu, je potřeba vybrat takovou, která bude umožňovat komplexnější nastavení, než jen výšku. Dítěti v každém věku by taková židle měla umožnit sezení v poloze, ve které bude trup se stehenní kostí svírat minimálně pravý úhel. Pravý úhel musí svírat i kolena a chodidla se musí celou svou plochou dotýkat podlahy. Takovými židlemi mohou být například modely NEMO, FLASH, či JUMBO.
V případě, že sháníte něco skutečně speciálního, mohla by vás zaujmout dětská rostoucí židli RZ. Tato celodřevěná židle je vyrobena z masivního vrstveného dřeva a je opatřena bezpečnostním prvkem ve formě zaoblených hran. Sedátko i podložku pod nohy lze snadno polohovat a tím židli dokonale přizpůsobit výšce vašeho dítěte.

Pamatujte na to, že židli musíte vybírat spolu s dítětem, které na židli posadíte a zjistíte, zda mu židle umožňuje správné držení těle dle pravidla pravých úhlů.

židle židle          židle

Stůl - místo kde vznikají úmělecká díla i vědecké vynálezy
Moderní rostoucí pracovní stůl najde uplatnění v jakémkoliv dětském pokoji. Je vhodný pro děti předškolního věku, školáky a mladé studenty. Výšku rostoucího stolu je možné variabilně upravovat v závislosti na typu od 50 až do 93 centimetrů.
Nabízíme provedení rostoucích stolů, která umožňují naklápět pracovní desku. Dítě tak může u stolu pohodlně psát nebo pracovat na počítači, a když si chce kreslit nebo rýsovat, může bez problému i ve stoje, pokud si změní úhel naklopení pracovní desky. Zdravotně nezávadná povrchová úprava a zaoblené hrany jsou v dnešní době u rostoucích psacích stolů samozřejmostí. Takovými stoly jsou JULIA, CECILIA a BARU. Na našem e-shopu samozřejmě naleznete více variant provedení i barev.

Pokud dáváte přednost klasickým stolům, je při výběru důležitým parametrem výška stolu, která by měla odpovídat výšce dítěte. Při sezení u stolu se dítě nesmí hrbit, zbytečně naklánět nebo se celkově cítit nepohodlně. Pokud chcete dát přednost této variantě, je potřeba výšku stolu a židle zkoordinovat. Židle by měla být tak vysoká, aby dítě dosáhlo celou plochou chodidel na podlahu. Pro kontrolu stolu dítě posaďte na židli. Paže v lokti by měly svírat pravý úhel. Loket by pak měl být 2-3 cm pod úrovní vrchní plochy stolu.
Dalším parametrem, který může být při výběru klíčový, je úložný prostor, který ocení malý školák, ale jiste i vy. Atraktivními modely takovýchto stolů jsou například modely LORENTO, NUKI, SYMBA, či YUKO.
Pokud potřebujete ušetřit místo, nebo hledáte ještě jinou alternativu, mohl by vás zaujmout rohový psací stůl LORENTO.

stůl  stůl  stůl

V nabídce produktů na našem e-shopu můžete vybírat z pestré nabídky dětských židlí i psacích stolů. Nezapomínejte však na důležité body při výběru dětského nábytku a přijďte si židli i stůl vyzkoušet do naší kamenné prodejny na adrese Havlíčkova 58.

Na Vaši návštěvu se vždy těšíme.
Váš tým Nábytek Polodna.

 

1
rychlé dodací lhůty
2
stabilně nízké ceny
3
zboží je možné platit dobírkou
4
profesionální tým lidí, kterým záleží na spokojenosti zákazníka
5
doprava zdarma po celé ČR a části SR na celý sortiment
6
případné reklamace řešíme
7
systém věrnostních bodů
Kamenná prodejna
Havlíčkova 58
Jihlava

MAPA - jak k nám
OTEVŘENO
Po-pá  9,00 - 17,00
Sobota  9,00 - 12,00
Nábytek Polodna
Mám zájem o zasílání novinek:
Kuchyně Polodna
Italské sedačky
PRODEJNA
Havlíčkova 58
58601 Jihlava
email: prodejna@nabytekpolodna.cz

spolehlivá firma

GDPR
Obchodní oddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Marketingové a reklamační odddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Platební brána ComGate VISA Mastercard