HLEDAT
0
Košík
0,- Kč
0

Jak vybírat sedačku – dobré rady přímo od bytové designérky

Jak vybírat sedačku – dobré rady přímo od bytové designérky

Sedací souprava s námi chvíli bude. Zažije naše radosti i starosti, vyhraná sportovní utkání i odpočinek u dobrého filmu. Budou na ní dovádět vaše děti. Posedíte na ní s partou přátel, anebo častokrát přespí babička. Budete na ní jen tak ležet, snít a plánovat budoucnost. To je jen zlomek situací, který napovídá, že nákup nové pohovky dopředu dobře promyslete.

sedačka

Sedací souprava DAVOS PROGRAM 4

Totiž vedle toho, kolik stojí a jakou má barvu, byste měli zvážit i jiné pohledy. Jaké? Na to vám odpovídá, resp. některé z nich uvádí designérka Petra Valentová, která tvoří pod značkou VALENTOVA DESIGN.

JSTE ZVYKLÍ NA SEDAČCE JÍST?

Když vybíráte novou sedací soupravu, dobře si promyslete její hlavní úlohu. Jiná sedačka se hodí do obýváku, jiná do pracovny. Liší se od sebe jednak vzhledem, jednak i použitými materiály. A těch je nepřeberně. U rodin s dětmi vyhrávají většinou potahy, které se dají dobře omývat. „Na dotaz, zda a jak se dá sedací souprava čistit, se spíše svých klientů ptám, jestli jsou zvyklí na pohovce obědvat, večeřet… Pokud ano, potom doporučuji látky, které se dají dobře udržovat a mají speciální Aqua clean úpravu.“

Hodně diskutovaná je samozřejmě kůže. Ta se hodí do kanceláří i moderních domovů a jako materiál je zkrátka zajímavá. Jenže ne každému může být kůže příjemná.

Petra Valentová k tomuto říká: „Z vlastních zkušeností vím, že hodně krásných kožených sedaček skončí nakonec přikryto dekou, protože v zimě neprohřeje a v létě se na ní člověk lepí, a to není každému příjemné. Proto vždycky doporučuji, abyste si vybraný materiál, a to jakýkoli, vždy vyzkoušeli. Reference z internetu jsou skvělá věc, ale každý materiál byste si měli dopředu osahat.“

DVAKRÁT MĚŘ. A SEBE PŘEDEVŠÍM

Možná vás ani nenapadne, jak důležité je, kdo na sedací soupravě bude často sedět. Nejde nám teď o průzkum charakterů vašich rodinných příslušníků, ale čistě o jejich rozměr. Když kupujete nový gauč, pamatujte na výšku osob. „Sedačka by neměla být lidem krátká nebo dlouhá. To otestujete tak, že se pohodlně usadíte a pod koleny by vás nemělo nic tlačit, anebo naopak zase chybět,“ radí Petra Valentová.

GAUČ NA PŘÍLEŽITOSTNÉ PŘESPÁVÁNÍ

Hodně lidí chce, aby se na sedací soupravě mohl kdokoli vyspat. V takovém případě se určitě dívejte po pohovkách rozkládacích, kterých i my máme v nabídce nepřeberně, a je z čeho vybírat. Pokud rozkládací gauč vůbec nechcete, dobrým řešením pro spaní je, když k němu přiložíte šikovný taburet.

sedačka
Rozkládací sedačka ASTA

A potah! Na ten určitě myslete, pokud bude mít vaše sedačka i přespávací účel. Ochraňte potahovou látku vhodným chráničem, kterým nemyslíme prostěradlo. Každý v noci pár kapek vypotí a tak je fajn, když zůstane pohovka čistá a déle pěkná.

 

Čím a jak sedací soupravu doladit?
Možností je nepřeberně, ale zbyde-li vám místo, určitě koukněte po nějakém zajímavém křesle. A vůbec se nebojte jiných barev či vzorů. Naopak. Experimentujte, ať to stojí za to, ale ať jste to pořád vy. A ještě jedná dobrá rada na závěr: každá pohovka si zaslouží dobré nasvícení.

 

Máte chuť na další článek? Proč ne. Přečtěte si třeba o levných kuchyních na chatu, o kterých jsme psali nedávno.

1
rychlé dodací lhůty
2
stabilně nízké ceny
3
zboží je možné platit dobírkou
4
profesionální tým lidí, kterým záleží na spokojenosti zákazníka
5
doprava zdarma po celé ČR a části SR na celý sortiment
6
případné reklamace řešíme
7
systém věrnostních bodů
Kamenná prodejna
Havlíčkova 58
Jihlava

MAPA - jak k nám
OTEVŘENO
Po-pá  9,00 - 17,00
Sobota  9,00 - 12,00
Nábytek Polodna
Mám zájem o zasílání novinek:
Kuchyně Polodna
Italské sedačky
PRODEJNA
Havlíčkova 58
58601 Jihlava
email: prodejna@nabytekpolodna.cz

spolehlivá firma

GDPR
Obchodní oddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Marketingové a reklamační odddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Platební brána ComGate VISA Mastercard