HLEDAT
0
Košík
0,- Kč
0

Jak vybírat nábytek

Výběr nábytku je velice individuální záležitost. Především je to z důvodu, že téměř žádný dům či byt není stejný. Domy a byty mají různé dispozice. I když si byly dříve panelákové dost podobné, v dnešní době už je vše jinak, mnoho domácností se pouští do rozsáhlých rekonstrukcí, kdy bourají, mění příčky a mění tak původní prostor k nepoznání. Dalším velice důležitým faktorem jsou finanční možnosti. V současné době lze za rozumné ceny sehnat opravdu hezký nábytek, který velmi dobře slouží mnoho let. Právě proto je nový designový nábytek dostupnější než kdykoliv dříve. Posledním a rozhodujícím faktorem při výběru nábytku je vkus jednotlivce. Každý člověk je jiný a každému se líbí něco jiného, proto na www.nabytekpolodna.cz nabízíme:

 • sedací soupravy, křesla, skříně, nábytek do ložnice, nábytek do dětského pokoje, nábytek do koupelny, kuchyně a kuchyňské linky, nábytek do pracovny, komody a poličky, postele, matrace a rošty, zahradní nábytek...

Existují různé zásady či tipy, jak při výběru nábytku postupovat, na co myslet nebo na co si dát pozor. Asi nejzásadnějším pravidlem při výběru snad každého nábytku jsou správné rozměry. I když se tato rada může na první pohled zdát banální, je opravdu důležitá. Důkladné změření prostoru je opravdu alfou a omegou celého procesu výběru nábytku. Pokud na počátku prostor pořádně změříme, můžeme se následně vyhnout mnohým nepříjemnostem jako je výměna či vracení již zakoupeného nábytku a samozřejmě tím ušetříme další náklady.

NÁBYTEK DO OBÝVACÍHO POKOJE

Obývací je pokoj je taková srdeční tepna celého bytu. Je to místo setkávání a relaxace. Můžeme se tady sejít s rodinou po dlouhém dni, hostit návštěvy nebo jen tak odpočívat s knihou nebo u sledování televize. Dříve byl obývací pokoj tvořen velkou obývací stěnou, která zabírala většinu pokoje, nevypadala příliš hezky a největším hitem byly vitrínky s hrnečky a skleničkami, na které se neustále prášilo. A právě tady nastala ta velká změna. Obývací stěny se snížily a staly se minimalističtějšími, ale to neznamená, že ubylo úložného prostoru. Právě proto, že ubylo různých prosklených ploch, vnikly uzavřené skříňky, které nabízí dostatek prostoru uložení všech nezbytností. A navíc, což je velmi důležité, vypadají opravdu dobře a každá návštěva je může obdivovat. Vybírat můžete z různých barevných kombinací a dřevodekorů.

Jak vybírat obývací stěnu?

 • Důležité je si položit otázky: Kolik potřebujeme úložného prostoru? Chceme poličky, na které si chceme vystavit fotografie svých blízkých? Chceme nábytek otevírat klasicky nebo na dotek?
 • Nezapomeňte zkontrolovat panty. Jak vybírat sedací soupravu? • Při výběru sedací soupravy myslete na komfort – na sedací soupravu si sedněte, lehněte.
 • Pokud se jedná o rozkládací sedačku, nechte si ji rozložit. V případě, že sedací soupravu nakupujete přes internet, tak se podívejte, jaké jsou rozměry sedačky v rozloženém stavu.
 • Materiál sedací soupravy je také důležitý – někdo má rád kožené sedačky, ale někdo může namítat, že jsou studené. Rodiny s dětmi nebo s domácími mazlíčky upřednostní sedací soupravy s omyvatelnými potahy.
 • Podstatné je také barva – musí sedět k výmalbě pokoje či k ostatnímu vybavení.
 • S materiálem také souvisí údržba – kožená sedačka nebo sedačka s omyvatelnými potahy se bude lépe udržovat. Světlá sedačka se brzy zašpiní a bude nutné strojové čištění. Jak vybírat konferenční stolek?
 • U konferenčního stolku je důležitý materiál – laminátový konferenční stolek se bude lépe udržovat, než stolek vyrobený z skla a hliníku. Ale pokud upřednostňujete spíše design a eleganci, je pro vás konferenční stolek z moderních materiálů ta správná volba.
 • Dalším podstatným faktorem je velikost – nebude příliš velký konferenční stolek překážet?

NÁBYTEK DO LOŽNICE

​Ložnice by měla být pravou oázou klidu. Musíme se v ní cítit příjemně, aby se nám v ní dobře spalo a my byli dobře odpočatí a být schopní vkročit do nového dne. Ložnice ale nemusí sloužit pouze ke spaní, může být spojená s knihovnou, pracovnou nebo se šatnou. Ale pozor postel by měla sloužit pouze ke spánku, především proto, aby mozek věděl, že v posteli se pouze odpočívá. Činnosti jako je sledování televize, hraní her nebo práce na notebooku by se měly odehrávat na jiném kusu nábytku, např.: na sedací soupravě. Ženy v ložnici rozhodně ocení velkou šatní skříň s velkým zrcadlem a přehlednými policemi, aby své oblíbené oblečení rychle našly.

Jak vybírat šatní skříň?

 • Rozhodující je určitě velikost. Je důležité odhadnout, kolik máme zhruba oblečení a doplňků. Pokud se nám věci nevejdou do naší současné skříně, je jasné, že potřebujeme věcí.
 • Jaký druhy dveří šatní skříně zvolit? Dveře s posuvným mechanismem jsou praktičtější, neotvírají se od prostoru, takže pokud máme menší ložnici, tak se nemusíme bát, že ostatní nábytek otlučeme. U větších ložnic můžeme vybrat šatní skříň s dveřmi na otevírací panty.
 • Nezapomínejte také na vnitřní vybavení skříní – pokud máte hodně šatů a košil, vybírejte šatní skříň s dlouhou šatní tyčí, aby se vám zbytečně nemačkaly. V případě, že vaším neoblíbenějším kouskem je klasické triko, tak pro vás bude vhodná skříň s policemi.

NÁBYTEK DO DĚTSKÉHO POKOJE

 když se na první pohled může zdát, že dětský pokoj je pro děti pouze místo, kde si hrají, spí a učí se, tak se plete. Pro děti je jejich pokoj pevnost, do které na ně nikdo nemůže, nejprve bubáci, v pozdějším věku jejich rodiče. Podstatné je vybírat nábytek do dětského pokoje tak, aby se v něm dítě cítilo dobře.

Nábytek do do dětského pokoje vybíráme s ohledem na věk dítěte. Musíme dbát na to, aby veškeré vybavení dětského pokoje bylo bezpečné a zdravotně nezávadné. Proto nedílnou součástí výběru dětského pokoje je důslednost. Především nezpomínejte, že děti rostou. Pokud nábytek nekupujete pouze na rok, tak počítejte s tím, že dítě může z nábytku jednoduše vyrůst... Takže je lepší volit tvz. rostoucí nábytek.

Výběrem správného nábytku můžete děti učit i pořádku. Pokud děti budou mít k dispozici dostatek úložného prostoru a každá hračka či věc v jejich dětském pokojíčku bude mít svoje místo, bude se jim lépe udržovat pořádek, protože budou vědět, kam věci patří a úklikd se tam může stát hrou. Docílíte toho pomocí různých komod, boxů na na hračky, uzavřených skříněk s přihrádkami...

Jak vybrat dětskou postel?

Postel je základ celého pokoje, každé dítě se musí dobře vyspat, aby mělo dost energie na další den. Proto vybíráme kvatliní matraci a rošt. Matrace by neměla být měkká ani tvrdá, nejvhodnější variantou je zdravotní matrace. Rošt je nejlepší zvolit lamelový. Právě postel je tím případem nábytku, ze kterého  může dítě rychle vyrůst. Proto volte buď rostoucí postele, nebo kupte rovnou v dospělé velikosti. Spoustu výrobců nabízí postele v dospělé velikosti v hezkém moderním barevném designu. Postel může sloužit i jako další úložný prostor, což je dobré řešení nejen z hlediska dalšího úložného prostoru, ale také že Vám nebo spíše Vašemu dítěti odpadnou starosti, že se pod postelí schovává nějaký bubák.

Jak vybrat pracovní stůl pro děti?

Dětským pracovním stolům je často přisuzována role místa, kde se píši domácí úkoly. Ale mají mnohem širší zaměření... může se na nich malovat, hrát si a provádět spoustu dalších činností. I v případě stolů je důležitá jejich výška, různě velké děti potřebují různou výšku stolu, aby se jim u stolu dobře pracovalo. Pro menší děti, u kterých se přepokládá, že porostou, jsou vhodnou volbou rostoucí stoly, které často mají i polohovací pracovní desku, což detěm usnadňuje práci či hru.

Jak vybrat dětskou židli?

Důležité je odmala děti učit, jak se u stolu správně sedí, aby měly zdravá záda. Ke správnému sezení je důležitá kvalitní židle, která dětem pomůže správně sedět. Vlastnosti kvalitní židle poznáte tak, že je kolečková a má nastavitelnou výšku. Ovládání židlí bývá velmi jednoduché a dítě to zvládne samo pomocí páčky. Maximální pohodlí dětem zajistí čalouněný odsedák a nastavitelné područky, které ulevují páteři. Vybírat lze z mnoho moderních designů a různých materiálů.

NÁBYTEK DO KOUPELNY

Koupelna je velice náročné prostředí, protože je v ní neustále vlhko a navíc je poměrně často navštěvovaná všemi členy domácnosti. Právě z těchto důvodu je důležité vybrat kvalitní nábytek, který obstojí v těchto náročných podmínkách. Nábytek se nejčastěji vyrábí z lamino desek, které výborně odolávají provlhnutí, plísni a mechanickému poškození. Na umyvadlo či umyvadlovou skříňku zvolit zrcadlo nebo zrcadlovou skříňku? Samostatné zrcadlo vypadá jednoduše a elegantně a hodí se do koupelen, kde není potřeba dalšího úložného prostoru. Zrcadlová skříňka má právě tu výhodu, že do ní skryjete všechny koupelnové drobnosti. Velký pozor si dejte na typ osvětlení zrcadla či zrcadlové skříňky. Nejvhodnější je LED osvětlení, protože poskytuje, že v zrcadle uvidíte co nejrealističtější odraz sama sebe. V současné době se razí minimalistický design skříněk bez nožiček a soklu. Je to velice praktické, protože se pod skříňkami snadno udržuje pořádek.

NÁBYTEK DO PRACOVNY

Pracovna je specifické místo, protože neslouží k odpočinku ani k zábavě, ale pouze k práci. Nábytek do pracovny volíme jednoduchý, aby nás ničím nerozptyloval. Asi nejdůležitějším nábytkem celé pracovny je židle a stůl. Součástí pracovních stolů bývají šuplíky a poličky, aby každý, kdo u stolu pracuje měl všechny své nezbytnosti při ruce. Dalším typem pracovního stolu je PC stůl, u kterého nechybí pojezdy na klávesnici, police na počítač a v některých případech police i na tiskárnu. Kvalitní kancelářská židle či křeslo umí zajistit zdravé sezení. Pro lidi, kteří tráví v pracovně či v kanceláři celé dny, je to velmi důležité. Mělo by být vybaveno stabilní základnou s kolečky pro snadný pohyb židle, opěrkami pro úlevu páteře a polstrování pro pohodlné sezení.  Dále je potřeba spoustu polic na šananony,

NÁBYTEK DO PŘEDSÍNĚ

Předsíň by měla být vždy úhledná, protože je to první místnost, kterou návštěva uvidí. Nábytek do předsíně pořizujeme podle toho, jak je předsíň velká. Někdy se do předsíně vejde pouze věšák a botník. Pokud je předsíň velká snažíme se maximálně využít prostor, je příjemné mít všechny bundy a kabátky schované ve skříni a boty v botníku. A samozřejmě nesmíme zapomínat na zrcadlo, které nesmí chybět v žádné předsíně, hlavně ženy rády kontrolují svůj vzhled, než odejdou z domu.

ZAHRADNÍ NÁBYTEK

Zahradní nábytek, který je celé léto venku, musí dobře odolávat nevlídnému počasí a povětrnostním podmínkám. Pro tyto případy je vhodný nábytek z umělého ratanu. Právě díky své odolnosti se hodí i do restaurací. A kdo má rád klasiku, může zvolit přírodní ratan, který je stále moderní. Vypadá dobře, jak na terase či v zimní zahradě.

1
rychlé dodací lhůty
2
stabilně nízké ceny
3
zboží je možné platit dobírkou
4
profesionální tým lidí, kterým záleží na spokojenosti zákazníka
5
doprava zdarma po celé ČR a části SR na celý sortiment
6
případné reklamace řešíme
7
systém věrnostních bodů
Kamenná prodejna
Havlíčkova 58
Jihlava

MAPA - jak k nám
OTEVŘENO
Po-pá  9,00 - 17,00
Sobota  9,00 - 12,00
Nábytek Polodna
Mám zájem o zasílání novinek:
Kuchyně Polodna
Italské sedačky
PRODEJNA
Havlíčkova 58
58601 Jihlava
email: prodejna@nabytekpolodna.cz

spolehlivá firma

GDPR
Obchodní oddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Marketingové a reklamační odddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Platební brána ComGate VISA Mastercard