HLEDAT
0
Košík
0,- Kč
0

Vytvořetě si vlastní domácí galerii

Jedinečnou domácí atmosféru tvoří převážně ty věci, které mají svůj vlastní příběh.

Vzpomínky z cest a dovolených, fotografie, artefakty, ale například i květiny. Těmito věcmi se obklopujeme, protože v nás vyvolávají příjemné pocity a vzpomínky na jedinečné chvíle a lidi, které máme rádi. Ideální způsob, jak dekorační a vzpomínkové předměty vystavit, je vytvoření vlastního “galerijního” prostoru, třeba v obývacím pokoji, či v prostorné chodbě. Jak na to vám prozradíme v tomto článku.


Správné umístění
Prvním krokem k vytvoření nástěnné galerie je zvolení místa, kde se budou vystavované předměty vyjímat. V ideálním případě by se mělo jednat o rovnou stěnu, která je během dne osvětlená denním světlem a po setmění vhodným umělým osvětlením. Abychom si celkovou kompozici užili, měli bychom mít možnost od stěny poodstoupit. Kvůli pravidelnému úklidu by mělo být místo dobře přístupné a vystavované předměty by neměly překážet při procházení kolem, aby nedošlo k jejich poškození.

 

Ideálním místem je většinou stěna obývacího pokoje, kde je umístěna například i televize či zvuková aparatura. Můžete si vytvořit vlastní sestavu nábytku pro domácí kino kombinované s prostorem pro výstavu předmětů a fotografií.


Kombinujte
Začneme od podlahy. Pokud má být součástí stěny televize, nebo chcete začlenit do nábytku i větší kus v podobě komody, či vitríny, je třeba začít tím a od toho odvodit vše ostatní. Televizní komody bývají většinou nízké, či montovatelné na zeď, s dostatečným prostorem pro kabely a doplňkovou elektroniku. Na výběr je od klasických komod až po moderní komody ve vysokém lesku, či v retro stylu. Ty lze kombinovat s dalšími většími kusy nábytku, jako jsou například vitríny, které můžete umístit po jedné straně komody. Doporučujeme zvolit takovou stranu, která není u okna.

komoda komoda komoda

Další možností je využití komody, která může sloužit nejen jako výstavní prostor, ale i jako úložný prostor na ubrusy, jídelní servis apod. V naší nabídce jsou takovými např. kombinovaná komoda HB CLIFF, KENDA K5, nebo komoda BAROS.

komoda

Součástí obývací bývají také i knihovny. Vzhledem k váze knih je však potřeba zvolit masivnější kus nábytku, který bude sloužit nejen jako stabilní základna pro vaši knihovnu, ale i jako vitrína. Takovými jsou např. regál 80, KAROL 2, METRO a další.


Místo obrazu police a dekorace
Pokud máme zvolené umístění velkých kusů nábytku, můžeme se zaměřit na zaplnění zbylého prostoru na stěně.

Prázdný prostor nabízí nekonečno možností, jak k němu přistupovat a záleží jen na vás, zda máte radši minimalistický přístup, či chcete využít každý cm2. Důležité je vytvořit ucelený koncept, který bude lahodit vašemu oku.

Výhodou samostatných komponent je to, že si s nimi můžete hrát a umisťovat je dle vlastního vkusu. Na výběr máte ze široké škály polic a závěsných skříní, které mezi sebou můžete kombinovat a propojovat dle libosti. Podívejte se na naši nabídku polic a závěsných skříní. Vybírat můžete také z ucelených řád obývacích stěn, aby k sobě jednotlivé kusy ladily.

Na police můžete umístit nejen již zmíněné vzpomínkové a dekorativní předměty, ale například i soukromou sbírku, květiny, či fotografie a obrázky v rámech. Ty můžete také pověsit na zeď tak, aby doplňovaly prázdný prostor mezi policelicemi. Pokud máte rádi květiny a těší vás pohled na ně, není nic lepšího, než je umístit právě na police. Květiny si nebudou vzájemně stínit, budou mít dostatek světla a zároveň se jimi budeme moci kochat. Kombinací s jednoduchými dekoracemi z přírodnin nikdy nic nezkazíte.


Když není dost místa
policový regálI v malých prostorech, kde není dostatek místa pro umístění vitrín a dalších kusů nábytku, můžete vytvořit kouzelný koutek vzpomínek a dekorací. Použít můžete například již zmíněné police, takže využijete kus stěny, který nemá jinou důležitou funkci. Může se jednat například i o jednu poličku, či o jeden závěsný regál, na který umístíte květinu a předměty dle potřeby. Pomocí vkusné lampy, či závěsných světýlek (ano, například těch na vánoční stromeček) doutvoříte jedinečnou útulnou atmosféru v nevyužitém koutku.

Nabízí se také využít minimalistický policový regál BOLIVAR REG-1, GENUA REG-1, který může sloužit jako prostor pro květiny, dekorace a dokonce i jako malá knihovnička.
 

police    police   skříně


Pokud potřebujete poradit s výběrem, neváhejte navštívit naší kamennou prodejnu. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Váš tým Polodna.

 

1
rychlé dodací lhůty
2
stabilně nízké ceny
3
zboží je možné platit dobírkou
4
profesionální tým lidí, kterým záleží na spokojenosti zákazníka
5
doprava zdarma po celé ČR a části SR na celý sortiment
6
případné reklamace řešíme
7
systém věrnostních bodů
Kamenná prodejna
Havlíčkova 58
Jihlava

MAPA - jak k nám
OTEVŘENO
Po-pá  9,00 - 17,00
Sobota  9,00 - 12,00
Nábytek Polodna
Mám zájem o zasílání novinek:
Kuchyně Polodna
Italské sedačky
PRODEJNA
Havlíčkova 58
58601 Jihlava
email: prodejna@nabytekpolodna.cz

spolehlivá firma

GDPR
Obchodní oddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Marketingové a reklamační odddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Platební brána ComGate VISA Mastercard